YANGIN KAPISI

YANGIN ACİL ÇIKIŞ KAPISI İZMİR

Yangın kapısı, bir işletme için vazgeçilmez kapılardandır. Güvenlik konusunda birçok avantajı barındıran bu kapı, yangın esnasında yangın olmayan diğer odaların duman almasını güçleştirir. Bu durum ise yangının yayılmaması için önem arz eden bir konudur. Acil çıkış kapısı olarak da bilinen bu kapılar, yangın ya da diğer acil durumlarda çıkılması için belirlenen kapılardır ve konumları da buna göre belirlenir. Bu kapıların önemli bir özelliği bulunur. Bu da yangın dayanımı derecesidir. Bir kapının yangın dayanım derecesi ne kadar yüksek ise yangınlara karşı direnç göstermesi de o kadar güçlüdür. Bu güçlü kapılar sayesinde diğer odada bulunan kişiler zarar almaz ve yangını küçük çapta zararlarla atlatırlar.

Yangın Kapısı

Yangın Acil Çıkış Kapısı

Yangına dayanıklı kapı olarak bilinen yangın kapıları, laboratuvar ortamlarında denenen klinik onay almış kapılardır. Üzerlerinde yer alan yangın dayanım derecesi de bu laboratuvarlarda belirlenmektedir. Bu alan üzerinde camlı yangın kapısı gibi farklı şekillerde bulunan kapılarda test edilmektedir. Bu gibi birçok çeşide sahip yangın kapılarına tedarikçiler tarafından rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Yangın kapılarının genel özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dayanıklı yapıdalardır. Hem yangınlara hem de farklı zarar verici eyleme karşı normal kapılara nazaran çok daha dayanıklı bir yapıda bulunurlar. Bu kapılara sahip olarak işletmenizde ya da fabrikanızda güvenilir bir ortama sahip olabilirsiniz.
  • Üzerinde kullanılmakta olan metal nitelikteki menteşeler sayesinde yangın esnasında kapının belirlenmiş olan çerçevede kalması sağlanır. Yani kapı sökülerek düşmeden uzun süreli bir direnç sağlar.
  • Kapı üzerinde kullanılan aksesuarlar yangın esnasında insanların o alanı rahatlıkla terk etmesini sağlar. Herhangi bir şekilde bozulma yapmaması için bu aksesuarlar özel olarak tasarlanıp üretilmektedir.
  • Kapatma mekanizmaları güvenilir bir şekilde ayarlanmıştır. Yangın sırasında bu kapıların açık kalmaması için kapı otomatik olarak ayarlıdır.
  • Kapı belirlenmiş olan sıcak değerlerinin üzerinde çıktığında güvenlik amacı ile kapının etrafındaki contalar şişmeye başlar. Bu da insanlar için ekstra bir güvenlik önlemi oluşturur.

Bu gibi özelliklere sahip olan kapılarda panik barlı yangın kapısı çeşitleri de yer almaktadır. Bu barlar, insanların acil durum esnasında haber almasını ve erken bir önlem alınmasını sağlar. Bu sebepten dolayı da genel olarak bu gibi barlı kapılar tercih edilmektedir.

Yangın çıkış kapısı alanların bu kapıyı nereye yerleştireceği konusunda bir uzmana danışması gerekir. Sıradan alanlara bu kapıları yerleştirmek yeterli olmaz. Özel bir yerde olması gerekir ve bu kapıdan çıkan insanların kesinlikle güvenli bir alana geçmesi lazımdır. Aksi durumda yine yangın tehlikesi bulunan bir alana girecekler ve farklı bir çıkış alanı arayacaklardır. Bu kapıları genel olarak dışarıya ya da bahçelere çıkan bir alana konumlandırmanız doğru olacaktır.

Tedarikçiler tarafından sunulan yangın merdiveni kapısı, yüksek yapılı binalarda yoğunluklu olarak tercih görmektedir. Normal merdivenlere nazaran çok daha güvenilir bir şekilde yapılan yangın merdivenleri, bu özel kapılarla kapatılmakta olup yangın esnasında hiçbir zararın alınmaması sağlar. Bu kapılar ve merdiven kapıları kesinlikle her daim açık kalmalıdır. Bu durumlara dikkat etmeniz işletmeniz ya da bulunduğunuz alandaki insanlar için önemli bir husustur. Yangın merdiveni kapısı da en az diğer kapılar kadar dayanıklı ve donanımlıdır.

Yangın Acil Çıkış Kapısı

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı fiyatları, içerisinde kullanılan malzemelerden dolayı normal kapılara nazaran biraz daha yüksek fiyatlardadır. Ancak yapmış oldukları işlevlere göre bu yangın çıkış kapısı fiyatları yine de çok ekonomik fiyatlar dahilinde sunulur. Sahip olacağınız kapıların farklı çeşitleri bulunduğu için istemiş olduğunuz fiyat aralıklarından birine tercih yapabilirsiniz.

Ucuz yangın kapısı istiyorsanız sizler için site üzerinde hem ucuz hem de fazlasıyla kaliteli yangın kapısı çeşitleri yer almaktadır. Bu kapıları inceleyebilir ve gerekli özellikleri bularak anında sipariş verebilirsiniz.