OTOMATİK KAPI

OTOMATİK KAPI SİSTEMLERİ İZMİR

Otomatik kapı, sanayi devriminin sonrasında gerçekleşen yenilikler sayesinde ortaya çıkan bir kapı türüdür. Bu devirlerden önce kullanılan kapıların tamamı manuel olarak açıldığı gibi, elektrik gibi iletkenlerden yardım alınmamaktaydı. Otomatik kapılar ise, elektrik üzerinden akım alarak kendiliğinden açılan ve kapanan bir sisteme sahiptir. Hiç şüphesiz ki sanayi devrimi ile kapı alanında geliştirilen en iyi kapılar, otomatik kapılardır.
Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı sistemleri, birden çok çeşide ve modele sahip sistemlerdir. Bu sistemlerin yukarıdan aşağıya, sağ taraftan sol tarafa ya da iç kısımdan dış kısma doğru açılan çalışma şekilleri bulunur. Bu çalışma şekli, kapının kendi özelliklerine göre değişim göstermekte olup takılacak alana da uyumlu bir şekilde ayarlanır.

Bu kapı sistemleri, kendi üzerinde bir algı sektörü bulunduran ve bu sensör sayesinde kapıya yaklaşan kişileri görerek açılıp kapanan bir sistemdir. Bu sensöre ait olan algılama oranı sizlerin isteğine göre ayarlanabilmektedir. Bu sayede kapı sürekli olarak açılıp kapanmaz, yalnızca insanların geldiği zamanlarda açılır. Bu gibi tasarruflara da olanak tanıyan otomatik kapılar, günümüz şartları arasında ekonomik kapı çeşitleri olanak karşımıza çıkar.

Üretilmekte olan kapı sistemleri, elektrik yardımı alınarak çalıştırılan sistemlerdir. Bu sistemler üzerinde yaşanacak olan bir elektrik arızası ile kapının durabileceği ve tekrar çalışmayacağı düşünülür. Ancak bu gibi durumların düşünüldüğü ve özel olarak dizayn edildiği otomatik kapı sistemleri, manuel olarak da açılabilmekte ve bu sayede herhangi bir sorunun yaşanmasına izin vermemektedir. Eğer bir arıza durumu ya da bozulma olayı yaşarsanız bu gibi manuel düğmeler ile kapıyı çalıştırabileceğinizi unutmayın.

Otomatik kapı sistemleri, kendi içerisinde yüksek güvenilir önlemleri de barındırır. Bunların başında ise herhangi bir maddenin kapı aralığında anlaşılması ile kapının otomatik olarak durması vardır. Bu gibi durumlarda, kapının köşesinde bir madde algılandığında direkt olarak makine durdurulur ve bu cisim alınana ya da manuel olarak harekete geçirilene kadar hareket etmez. Bu sayede kapınız zarar görmeyeceği gibi arada bulunan madde de herhangi bir zarar almayarak yerinde duracaktır.

Kapı sistemlerinde hız, ayarlanabilir bir sistem olduğu için herhangi bir sorunda karşı tarafın zarar almayacağı şekilde ayarlanabilmektedir. Bu kapılar, yavaş hızda çalışabileceği gibi yoğun olarak düşünülen günlerde hızlı da hareket ettirilebilmektedir. Bu gibi seçimler, kapının ayarlanabilme erişimine sahip olan kişi tarafından belirlenir.

Otomatik Kapı İzmir

Otomatik kapı İzmir, otomatik kapı işlemleri yapan bir işletmedir. Güvenilir bir işlem hacmine sahip olan bu işletme, sahip olunacak olan kapıları kaliteli bir şekilde hazırlamakta ve müşterilere sunmaktadır.

 

Bu kapı sistemleri, paslanmaz çelik krom veyahut da camlar ile hazırlanan bir kapı sistemidir. Bunun yanında kolay ve hızlı bir geçiş sağlaması, onu özel kılan avantajlar arasında tutmaktadır. Büyük bir enerji tasarrufu sağlayan bu kapı, sizin varlığınızı algıladığı an dönerek hareket etmekte ve sizi içeriye ya da dışarıya almaktadır. Bu kapıların açılabilmesi ya da kapanabilmesi için kişilerin herhangi bir fiziksel güç uygulamasına gerek kalmamaktadır. Kendiliğinden açılan ve kapanan kapılar, güzellik ve estetik görünüm konusunda da başarılı bir imaja sahiptir. Takılacak ve kullanılacak olduğu alan üzerinde çok şık bir görüntü ortaya çıkartır ve işletmeyi çok daha güzel bir hale getirir. Bu görüntüleri sayesinde takılacak olan alan ve işletme, sürekli olarak yeni gözükecek ve müşteriler için de olumlu bir etki yaratacaktır. Bu kapılar, fotosel adı verilen bir maddeye bağlı olarak hareket eder. Bu sebepten dolayı da iç kısımlarda herhangi bir ısı kaybı yaşanmaz.

 

İzmir otomatik kapı sistemleri, giriş ve çıkış alanları içerisinde yoğun bir hareket bulunan işletmelere bu gibi hizmetlerin birçoğunu vermiştir. Bunun yanında, çok daha az müşteri potansiyeli bulunan dükkanlar ve işletmelerde bu kapı tercihini rahatlıkla yapabilir. Sessiz bir çalışma prensibine sahip olan otomatik kapılar, opsiyonel düzeyde bir çalışma aralığına sahiptir. Detaylı bir çalışma sistemine sahip olan bu kapılar, detay olarak şu şekilde sıralanabilir:

Algılama Sistemi

Otomatik kapı sistemleri içerisinde kendisine bir yer edinen algılama sistemi, kapıya yaklaşan cisimleri tespit ederek kapının hareket etmesine öncülük etmektedir. Bu, kapının çalışma prensibinde yer alan ilk aşamadır ve bazı sinyaller ile cismin yaklaştığı bildirilir.

Kontrol Panelinin Yönetim Sistemi

Kontrol paneli yönetim sistemi olarak adlandırılan kısım, otomatik kapı sisteminin ana kısmıdır. Kapının hareket mekanizmasına ait olan asıl fonksiyonlar ve işlevler burada bulunmaktadır. Bu işlevler arasında en sık kullanılanı ise normal mod olarak bilinen aç-kapat modudur. İçerisinde yer alan sürekli açık kal özelliği sayesinde kapının otomatik olarak açılıp kapanabilme özelliği iptal edilebilmektedir. Bu durum ise özellikle de akşam saatlerinde ve gece vakitlerinde tercih edilir. Bu özelliği, gece modu olarak adlandırılan kısımdan ayarlayabilirsiniz.

 

Sistem içerisinde kış modu olarak adlandırılan bir kısım daha bulunur. Bu kısımda ise kanatlar yarı kısma kadar açılır. Bu hareket sayesinde ısı konusunda yüksek seviyelerde bir tasarruf elde edilir ve ısının direkt olarak içeride kalması sağlanır. Bu gibi özellikler, otomatik kapı modellerini çok avantajlı kılan özelliklerdendir.

Otomatik Kapı Servisi

Otomatik kapı servisi, bu kapı türlerine ait olan birçok konuda hizmet vermektedir. Aksaklık, sorunlar ve bozulma gibi durumlar dahilinde aranılan servisler, kişilerin yaşamış oldukları sorunları kısa sürede çözmeyi hedeflerler. Birinci sınıf işçilik ve kaliteli malzeme sunan otomatik kapı servisi, gidilen alan üzerinde direkt olarak kontrol yaparak kapının arızasını çözümlemektedir. Detaylı bir inceleme sonrasında anlaşılan sorun, getirilen ekipmanlar yardımı ile ya da farklı bir teknik ile çözülür.

Otomatik kapı tamiri, yüklü miktarlarda bulunan masraflardan kaçınmayı sağlar. Otomatik kapı bozulduğu zaman tamir ettirmek yerine tekrar bir satın alım gerçekleştirenler yüklü miktarda bir parayı gözden çıkarmalıdır. Ancak otomatik kapı tamircisi ile temasa geçen ve bu sorunları kısa sürede çözümleyen kişiler, yalnızca tamir ücreti ödeyerek ekonomik bir tamir koşulu sağlamaktadır.

 

Genel olarak elektriksel sorunlar ya da mekanizmaya ait olan hatalar ile bozulma yapan otomatik kapılar, alanında yetkin bir usta olmadığı sürece kolayca tamir edilememektedir. Ayrıca usta yardımı ile tamir edilmeyen kapıların gün geçtikçe daha da çok bozulma ihtimali bulunur. Sistem konusunda bilgisi olmayan kişilerin kapıya dokunmamaları gereklidir. Eğer bu gibi durumlarda yanlış bir müdahale yapılırsa zaten bozuk ya da sorunlu olan kapının çok daha kötü bir duruma evrilmesine sebep olunabilir. Bu sebepten dolay işi üzerinde profesyonel bir uzmanlık sunan kişiler ile temasa geçilmeli ve tamirci yardımı ile sorun kısa sürede çözülmelidir.

Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Servisi

Gün geçtikçe otomatik kapıların kullanımının arttığı gözlemlenmektedir. Bu artış hastanelerde, alışveriş merkezlerinde ve de işletmelerde sıklıkla görülür. Bunun sebebi ise bu kapı sistemlerinin kullanımı ile hem çok daha kolay bir kapı sistemine sahip olunması hem de kapı üzerindeki teması azaltarak hastalıkların yayılmamasıdır. Hijyenik bir seçenek olarak görülen kapılar, kişilerin birbirleri ile temas oranını çok fazla düşürür.

 

Alışveriş merkezleri gibi çok yoğun bir trafik oranına sahip olan yerler, manuel giriş gibi aşamalardan vazgeçerek herhangi bir tıkanıklık olmamasını sağlamaktadır. Otomatik kapılar bu gibi sorunların önüne geçtiği için, çok daha hızlı bir müşteri girişi ve çıkışı elde edilir. Bunun yanında, sunmuş olduğu güzel görüntü ile alışveriş merkezlerinin ya da işletmelerin çok daha şık bir görüntüye sahip olunması sağlanmaktadır. Kendinize uygun olan bir model seçebilir ve renk seçenekleri bulunuyorsa farklı renkler arasında bir tercih yapabilirsiniz.

 

Otomatik kapı sistemlerinin kullanımı, depo gibi yüklü malzemelerin bulunduğu alanlarda işçilere yardımcı olmaktadır. Elinde yük olan işçiler aynı zamanda kapıyı da açamayacağı için, bu kapı sistemleri ile çok daha kolay hareket sağlayabilmektedir. Bu kapının haricinde bir kapıya sahip olan işletme ya da fabrika, taşınılan malzemenin yere bırakılması gerekmesinden dolayı zaman kaybedecek ve yüklü miktarda malzemenin çok daha geç bir şekilde sevk edilmesine sebebiyet verecektir.

 

Bu kapı sistemleri kullanılarak hastanelerde yaşlıların ve engelli bireylerin çok daha kolay bir şekilde içeriye girmesi ve dışarı çıkması sağlanır. Bu kişilerin girme ya da çıkma işlemleri sırasında bir yardıma ihtiyacı olabilmektedir. Ancak takılan bu kapı sistemleri sayesinde kişiler kendileri de rahatlıkla bu kapılardan geçebilir hale gelmiştir.

 

Hem enerji hem de bütçe konusunda büyük bir tasarruf sağlayarak verimlilik elde eden otomatik kapı sistemleri, kapının kendiliğinden kapanabilme özelliği sayesinde açık kalmaz ve ısının içeride hapsolmasını sağlar. Sıcak olan ısı dışarıya çıkmayacağı için ise tekrar bir enerji harcayarak iç kısımları ısıtmaya gerek duyulmaz. Sizler de kendi dükkanınız ya da işletmeniz, fabrikanız, eviniz için bu kapıları tercih edebilir ve yakıt konusunda tasarruf sağlayabilirsiniz.

 

Mekanizmasında yer alan güvenlik önlemleri, bir cisim algılandığı zaman durmasını sağlar. Ayrıca bu kapılar kendiliğinden düşme, durma ya da çalışma da yapmamaktadır. Kazaların yaşanmamasını sağlayan bu özellikler, kişilerin kapı içerisinden güvenilir bir şekilde geçmesini sağlar. Hem manuel hem otomatik hem de uzaktan kumanda ile yönetilebilme özelliği bulunan bu sistemler, kişilerin kapı konusunda birden çok detaya da sahip olmasını sağlar. Sizler de bu kapılara sahip olarak bu gibi özelliklerin tamamından yararlanabilirsiniz.

Otomatik Kapı Sistemleri Fiyatları

Otomatik kapı sistemleri fiyatları, kapının kalitesine ve işlevlerine göre değişiklik gösterir. Bu kapı üzerinde bulunan malzeme ve cam, fiyat konusunda direkt olarak etki eden unsurlar arasındadır. Ancak, kapı üretimi konusunda birden çok çeşidin yer alıyor olması, otomatik kapı fiyatları konusunda da bütçeye uygun olan bir seçim aşamasına sahip olunmasını sağlar. Takılacak alana göre bu özellikler incelenerek bir tercih yapılabilir.

Kapının takılacağı alanın büyüklüğü, kapının oluşum aşamasında da etkilidir. Bu, kapının daha büyük boyutlarda ya da daha küçük boyutlarda oluşmasına olanak tanımaktadır. Bu gibi durumlar ise ek olarak bir masraf ya da tasarruf sağlayacağı için kişilere net bir fiyat belirtilememektedir. Ancak metrekare fiyatları arasında ekonomik düzeylerin yer aldığı bu kapılar, sağlamış olduğu işlevler ile kısa sürede kendisini amorti eden bir yapıya sahip olmaktadır. Yani enerji tasarrufu gibi olaylara sahip olmanız durumunda çok daha yüksek bütçeler elde edecek ve otomatik kapı üzerinde harcanan parayı düşünmeyeceksiniz. Otomatik kapı sistemleri konusunda çok daha fazla detaylı bilgi sahibi olmak ve fiyat bilgisi almak için İzmir otomatik kapı sistemleri ile görüşmeyi unutmayın. Sizlere hem kapılar tanıtılacak hem de derin bir bilgi alışverişi ile aklınızda herhangi bir soru işaretinin kalmaması sağlanacaktır.