OTOMATİK BARİYER

OTOMATİK BARİYER – OTOPARK BARİYERİ – KOLLU BARİYER

Otomatik bariyer, genel olarak araç ve giriş çıkışlarında kullanılan bariyer tiplerindendir. Bu bariyerler araçların girişlerinde ve çıkışlarında kontrol sağladığı gibi aynı zamanda da koruma ve kontrol noktası olarak da görev almaktadır. Bu bariyer halk arasında bariyer kapı olarak da bilinmektedir. Elektrikli bir şekilde çalışan bu bariyerler, gün içerisinde birçok kez karşımıza çıkar. Bu yoğun kullanım onun güvenilir özellikleri ve uzun ömürlü yapısından kaynaklanmaktadır. Bu bariyerler sayesinde artık konut ya da belirli alanlar dahilinde yapılan giriş ve çıkışlar güvenlik altına alınmış olur ve istenilen araca izin verilirken istenilene de verilmez.

Otomatik bariyer sistemleri birçok çeşitten oluşur. Bu çeşitler, sizlerin tercih edecek olduğunu alana göre dizayn edilmiş çeşitlerdir. Bu sebepten de çok kullanışlı araçlar olarak karşımıza çıkar. Sizler de kullanacak olduğunuz alana göre bu çeşitleri araştırabilir ve hangisi sizin için uygun ise kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bu çeşitler, sizlerin istemiş olduğu boyutlara göre de tasarlanabilir. Yeden yukarıya doğru uzunluğu ya da yanlara doğru açılım boyutu tamamen sizlerin isteğine göre şekil alacaktır. Bu sebepten dolayı ölçülerinizi alarak kurulum yapacak olan firma ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlerin ölçüleri ve istekleri dahilinde alanınıza uygun olan bariyerler çok daha olumlu sonuçlar sağlayacaktır.

Otomatik Bariyer Sistemleri

Kollu bariyer çeşitleri, yazılım konusunda son teknolojiye sahip bariyer türleridir. Bu bariyerle birlikte personel sistemi arasında entegre sağlayabilir ve giriş çıkış sıralarında çok daha nitelikli işlemler yapabilirsiniz. Üzerinde kullanılmış olan yazılım bu gibi olanakların birçoğuna imkân tanımaktadır. Bu sebepten dolayı da mağazalarda, dükkanlarda, işletmelerde ve fabrikalarda bu kollu bariyer çeşitleri sıklıkla tercih edilir.

Bu kullanılmakta olan bariyer sistemi, uzaktan kumandalı ya da çipli bir şekilde kullanıma imkân tanımaktadır. Kumandalı otopark bariyeri olarak da bilinen bu sistem, uzaktan bir kumanda ile rahatlıkla kullanım sağlamaktadır. Bu kullanım esnasında herhangi bir hareket yapmanız gerekmez. Eğer giriş yapacak kişi ya da araç uygunsa kumanda ile bu bariyerleri hareket ettirebilirsiniz.

Bariyer sistemleri, ülkemizde çok fazla kullanılmaktadır. Ülke içerisinde görebileceğiniz alanlar genel olarak hızlı geçiş sistemleri gibi sistemlerden oluşur. Bu gibi alanlarda araçları kontrol etmek için güvenlik güçlerinin bu bariyerlere ihtiyacı vardır. Çünkü araçlar kaçmak isteyebilir ve bu durumunda güvenlik güçlerine zorluklar yaşatır. Ancak kullanılacak olan bariyer sistemleri sayesinde bu gibi durumlar yaşanamaz. Çünkü kollu bariyerler aracın geçecek olduğu yolu kapatmış vaziyettedir. Bu kapalı halde duran bariyerleri açabilme yetkisi ise yalnızca kumandaya sahip olan kişiye ait olmaktadır. Bu gibi alanların dışında da devlet tarafından bu bariyerler kullanılır. Bakanlıklar ve daha birçok alan bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Park bariyeri olarak da bu gibi bariyerler tercih edilmektedir. Örnek vermek gerekirse eğer sizin bulunduğunuz şehir dahilinde cadde üzerlerinde yer alan otoparklar sıklıkla bu bariyerleri kullanır. Aracınız ile bu otoparklara girdiğiniz zaman gerekli ücreti ödemediğiniz sürece bu bariyerler açılmaz ve giremezsiniz. Bunun yanında belediyeler ve özel sektör olarak çalışan kurumlarda bu bariyer çeşitlerini sıklıkla tercih ederler. Belediyelerin ücretli otoparkları da otomatik otopark kapısı olarak bu bariyerleri kullanmaktadır.

Otomatik Bariyer Özellikleri

Otopark bariyeri olarak da kullanılabilen bu bariyerler, özellik bakımından kendi bünyesinde birden çok nitelik barındırmaktadır. Bu nitelikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Güçlü bir motor yapısına sahiptir. Bu sayede çalışma hızı yüksektir ve yüksek trafik oranlarında dahi hızlı bir çalışma sağlar.
 • Güvenilir bir kontrol ünitesine sahiptir.
 • Ayarlanabilir bir hız dengesi vardır. İsterseniz bu hızı arttırabilir ya da düşürebilirsiniz.
 • Engel tanıma özelliklerini kendi bünyesinde barındırır. Bu gibi durumlarda durma özelliğini de kullanabilir.
 • Farklı uzunluklara ve farklı çeşitlere sahiptir.
 • Açılma ve kapılma işlemleri yapılma sırasında kontrol sağlayan bir sisteme sahiptir. Herhangi bir engel tespit edilirse anında durabilir.
 • Çok sağlam bir yapıdadır. Bu sebepten dolayı uzun ömürlü bir kullanım sunar.
 • Kurulum aşaması olarak çok basittir. Ufak aletlere sahip olunarak bu bariyerleri kimseden yardım almadan kendiniz kurabilirsiniz.
 • Çok daha kolay yay ayarlarına sahiptir
 • Sistem çalışması sırasında asla kesinti yapmaz.
 • Sahip olduğu kol sistemi her iki tarafa da monte edilebilir.

Otomatik Bariyer Fiyatları

Otomatik bariyer fiyatları, uygun fiyatlarda oluştuğu için birçok alan üzerinde sıklıkla görülmektedir. Bu bariyerler, kaliteli malzeme kullanılmasına rağmen her daim ekonomik fiyatlardan sunulur. Bunun yanında kollu bariyer fiyatları ve otomatik otopark bariyeri fiyatları da yine çok ucuz fiyatlardan oluşur. Bu gibi bariyerler, yapmış oldukları işleve göre bu fiyat aralıklarında çok düşük rakamlarla sunulur. Nitelikleri bakımından zengin bir yapıda olan bariyerler, yapısal özellikler olarak da çok farklı niteliklere sahip olmaktadır. Bu sebepten dolayı da kullanmak istediğiniz birçok alan üzerinde bu bariyerlere sahip olabilirsiniz.

 

Otopark bariyeri fiyatları son zamanların en çok merak edilen fiyatlarındandır. Birçok otopark, giriş kısmında artık bu bariyerleri tercih etmektedir. Bundaki en büyük sebep ise bariyer üzerinde yer alan elektriksel sistemin getirmiş olduğu avantajlardır. Bu avantajlar dahilinde otopark üzerine kimlerin giriş yaptığı fark edilebilir ve kayıt altına alınabilir. Ya da bariyer yanlış bir hareket yapmadan önce durma özellikleri sayesinde etrafındaki engelleri tanıyarak durabilir. Bu da otopark içerisine yaşanacak olan zararların önüne geçmesini sağlar. Sizler de bu otomatik bariyer çeşitlerine sahip olmak istiyorsanız alanınıza uygun olacak olan çeşidi tercih etmeyi unutmayın.