OTOMATİK GARAJ KAPISI

GARAJ KAPISI İZMİR

Garaj kapısı, binaların ya da büyük alışveriş merkezlerinin otoparklarında yer alan otomatik garaj kapısı çeşitleridir. Bu kapılar yüksek seviyelerde yalıtım sağladığı gibi aynı zamanda da güvenilir bir garaj oluşturmaktadır. Bu kapılar sayesinde hırsız girmesi önlenebilir ve içeride bulunan havanın aynı sıcaklık değerlerinde kalması sağlanır. Otomatik garaj kapıları, sağlam yapıları sayesinde izolasyon yapma görevi de görmektedirler. Bu sebepten dolayı da son zamanlarda çok fazla tercih edilmekte olup lüks villaların ve konutların içerisinde yoğun olarak tercih edilirler.

Garaj kepenk modelleri, tek bir parça dahilinde oluşturulmaz. Oluşturulurken kullanılan parça sayısı yaklaşık olarak 30 parçaya tekabül eder. Bu parçalar tekerlekler, bağlantı elemanları, paneller, ray takımları ve sistemleri gibi birçok parçadan meydana gelir.

Otomatik Garaj Kapısı

Garaj Kapısı Kullanım Alanları

Garaj kapısı otomatik olarak çalışan bir sistemdedir. Bu, onun en iyi özelliklerinden birisi olarak sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. Evine gelen konut ya da mülk sahipleri, garaj kapağını araçtan inmeyerek direkt olarak otomatik şekilde açabilir. Bu gibi ayrıntılar, teknolojik devrimlerin gerçekleşmesi sonrasında otomasyon makinelerinin yaygınlaşması ile beraber hayatımıza girmiştir.

Garaj kapı sistemleri, uygulanabilir olabilmesi için takılacak olan alanda bir garaj kiriş mesafesine ihtiyaç vardır. Eğer bu mesafe istenen seviyelerde değil ise kapı takılamayabilir. Bu sebepten dolayı da ustalar tarafından incelenmeli ve ölçü alınmalıdır. Bunun akabinde uygulanabilirlik seviyesi öğrenilerek takılacak olan kepenk sisteminin boyutu ayarlanır.

Günümüzde garaj kepenk sistemleri ile kullanım yapan birçok alan bulunmaktadır. Bu alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Konut ya da binaların otopark kısımlarında
  2. Alışveriş merkezlerinin otopark alanlarında
  3. Villaların garajlarında
  4. Şahıslara ait alanların garaj kısımlarında

Bu gibi alanlar, garaj kapısı çeşitleri için uygun alanlardan olmaktadır. Bu alanlara uygun bir kepenk sistemi için ürün özelliklerini incelemeli ve sonrasında seçim yapmalısınız.

Garaj Kapısı Tedarikçisi

Garaj kapısı tedarikçisi, kullanılan ürünlerin kalite açısından en üst seviyede bulunduğundan emin olmaktadır. Müşteri memnuniyeti esası ile çalışan bu tedarikçi, malzeme üzerinde herhangi bir bozukluğa rastlanmaması için kurulum aşamasında sürekli olarak kontrol sağlar. Bunun yanında tedarikçilerin üretecek olduğu çeşitler de çok faladır. Bu çeşitler sayesinde alıcılar kendi aradıkları modelleri bulabilir ve bu özelliklere göre bir tercih yapabilir hale gelmiştir. Renk ve dizayn seçimleri de bulunan garaj kapısı tedarikçileri, bu gibi modeller arasında istenilen renkleri de müşteriler ile buluşturmaya çalışmaktadır.

Kaliteli ve güvenilir bir garaj kapısı sistemi için bu güvenilir ve bol çeşitli tedarikçiler ile anlaşmayı unutmayın.

Motorlu Garaj Kapısı

Motorlu garaj kapısı, motor yardımı ile çalışan bir sisteme sahiptir. Bu geniş özelliklere sahip olan garaj kapısı, evinize ulaşmadan önce herhangi bir teknolojik alet yardımı ile (telefon, tablet) garajınızın açılmasını sağlar. Bu sayede sizler de araç üzerinden inmeyerek kısa sürede aracınızı garaja sokmuş olursunuz. Gelişen ürünler arasında yer alan motorlu garaj kapıları, diğer garaj kapısı türleri arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Bu motorlu garaj kapılarını isterseniz tek bir tuş ile telefondan isterseniz de manuel olarak düğmeler ile kontrol edebilirsiniz. Bu modeller, elektrik kesintisi gibi durumlarda düğmeler ya da kollar yardımı ile de garajınızın açılmasını sağlamaktadır. Özellikle de uzaktan kumandalar arıza yaptığı zamanlarda bu düğme ve kollar kurtarıcı rolü görür. Bu süre zarfında kapıyı rahatlıkla açabilir ve aracınızı garaja koyarak güvenilir bir hale sokabilirsiniz. Farklı renkler ve farklı modeller içeren kapalı garaj kapısı modellerini incelemeyi ve evinize ya da konutunuza uygun olan modeli seçmeyi unutmayın. Motorlu garaj kapısı fiyatları, ekonomik fiyatlardan oluşmakta olup, sunulan çeşitlilik sayesinde bütçenize uygun bir seçim aşamasına sahip olunmayı sağlar.

Otomatik Garaj Kapısı

Otomatik garaj kapı sistemleri, motorlu garaj kapıları ile benzer sistemlerde çalışmaktadır. Bu sistemler içerisinde de kumandalı ve manuel kapı açma özellikleri yer alır. Günümüzde kullanım oranı olarak artışta olan bu kapılar, garajlar içerisinde yüksek güvenilirlik önlemi sağlamaktadır. Diğer kepenk sistemlerine nazaran daha gelişmiş olan bu kapılar, düşük ses seviyesi yüksek dayanıklılık oranı ile uzun ömürlü bir yapı imkânı sunar.

 

Otomatik garaj kapısı fiyatları, kullanılacak olan alana göre değişiklik gösteren bir fiyat aralığına sahiptir. Eğer kullanacak olduğunuz alanın boyutu büyük ise ve bu büyüklük oranında bir garaj kapısı gerekiyor ise fiyatında da yüksek bir rakam görülebilir. Bu fiyat aralığını belirlemenin imkânı tamamen sizin elinizde olduğu gibi genel olarak oluşturulan fiyatlar uygun rakamlar çerçevesinde olmaktadır. Bu sebepten dolayı istediğiniz modeli seçebilir ve garaj kepenk fiyatları arasında bir tercih oluşturabilirsiniz.

Garaj Kapısı Fiyatları

Garaj kapısı fiyatları, günümüzde ekonomik fiyat aralıkları ile oluşturulmaktadır. Yüksek pazar potansiyeli ve artan ihtiyaçlar dahilinde tüm işlemler kaliteli malzemelerden oluşturulmakta ve evlerin, AVM’lerin otoparklarına uygun hale getirilmektedir. Kötü mevsim şartlarına da kolaylıkla uyum sağlayan garaj kepenkleri, uzun ömürlü bir yapıya sahip olarak konut sahiplerinin işlev açısından kazanç sağlamasını hedeflemektedir.

 

Katlanır garaj kapısı fiyatları, garaj alanından da etkilenmektedir. Garaj alanının boyutuna göre oluşturulan bu fiyatlar, metrekare hesabına göre bakıldığında çok düşük rakamlar ile oluşturulur. Bu sayede kullanım oranı da yükselerek Dünya genelinde bir kullanım imkânı sağlanmış olur. Garaj kapısı çeşitleri ve fiyatlandırma bilgileri için site üzerinden iletişime geçmeyi unutmayın.