HIZLI PVC KAPILAR

BRANDA SARMAL KAPILAR

PVC kapı, günümüzde en yoğun şekilde tercih edilen kapılardandır. Bu kapı türleri, iç ve dış kapı olarak birçok alan içerisinde kullanıma uygun olmaktadır. Hızlı bir kullanım özelliği ile beraber izolasyon konusunda da büyük başarı sağlayan PVC kapılar, takılı oldukları alandaki ısıyı koruyarak soğuk ya da sıcak etki bırakmadan refah bir ortam oluşmasını sağlar. Branda kapı olarak da bilinen ve kullanılan bu kapılar, çalışma hızı olarak yüksek bir seviyede bulunurlar. Bu sayede çalışma ortamlarında geçişler yapılırken beklemeler olmaz ve iş hızının aksayarak gecikmesi önlenir. Özellikle de fabrika ortamlarında bulunan araçlar, bu kapılardan geçmek için otomatik bir ayarlama ile hızlı geçişlere uygun hale getirilebilmektedir.

Yüksek hızlı PVC kapılar

PVC Sarmal Kapılar

Sarmal kapı çeşitleri, iki farklı türden oluşarak iç, dış mekanlara uygun hale getirilmektedir. Esnek bir yapı sunması sayesinde de avantajlı bir hale gelen bu kapılar, iç kapı alanında 5 metre genişlik, 4 metre uzunluk ile büyük bir alan içerisinde hizmet verir. Bu özelliği sayesinde büyük araçların dahi geçişi kolaylıkla sağlanabilmektedir. Ayrıca soğuk havalarda kapının büyüklüğünden dolayı iç kısımların ısı kaybı yaşamasından endişelenmenize gerek kalmaz. İzolasyon konusunda kaliteli ürünlerin kullanılıyor olması ile bu alan içerisinde herhangi bir ısının aktarımı söz konusu değildir. Güçlü bir motora sahip olan hızlı PVC kapılar, geçiş esnasındaki hızın ayarlamasını da bu motorlar sayesinde yapmaktadır. Aynı zamanda, içerisinde yer alan fren sistemi, oluşabilecek kazalara karşı önlem niyetinde olarak yine hızlı bir şekilde devreye girer ve kapı içerisinden geçişlerde kontrollü bir geçiş aşaması sunar.

Otomatik branda kapı, genişlik olarak yayılan alan içerisinde toplanmak istenirse, aşağıdan yukarıya doğru direkt olarak toplanabilmektedir. İç malzemesi ile donatılan motor sistemi, şaf kısmına direkt olarak aktarılır. Bu sayede bir kulak malzemesi yardımı ile branda kepenk, ana gövdeye başarılı bir şekilde montelenmiş olur. Hızlı branda kapı türlerinin, çalışma esnasında istenen verimi gösterebilmesi için doğru bir duruşa sahip olması gerekir. Herhangi bir duruş bozukluğunda aksamalar yaşanmasına ve bozulmalara sebep olabileceği gibi bu duruş aşamasını belirleyen bir alt baza profili bulunmaktadır. Bu profil sayesinde olumsuz mevsim şartları ya da farklı faktörler dahi katlanır PCV kapı türlerine zarar verememektedir. Bu sayede de uzun ömürlü bir kullanım sağlanır ve kapı üzerinde herhangi bir tadilata gerek kalmaz.

Yüksek Hızlı PVC Kapılar

Yüksek hızlı PVC kapılar, işletmeler ve fabrikalar için olmazsa olmaz bir kapı türüdür. Bu kapıların var oluşu işletme içerisinde hızlı bir sevkiyat döngüsü yaratarak, iş esnasında verimli bir zaman çizelgesi oluşturur. Kapı önünde oluşan trafikler engellenir ve araçların hızlı bir geçiş sistemi ile herhangi bir fren yapmasına gerek bırakmaz. Bu kapı üzerinde bulunan düğmeler ile manuel olarak da kontroller sağlanabilmektedir. Bu, özellikle de insan geçişlerinde tercih edilen bir seçenektir ve yine aynı hızlı PVC kapı özellikleri ile açılır ve kapanır.

Sarmal kepenk türleri, yüksek hızlarına nazaran her zaman güvenlik önlemlerini üst düzeyde tutan bir tür olmuştur. Bu kepenklere sahip olarak hem iç kısımlarda güvenlik sağlanmasını hem de olumsuz hava şartları oluşmasında dahi dış kısımların iç kısımlara zarar vermemesini sağlayabilirsiniz. Bu kepenk türleri, yapısı gereği çok dayanıklı ve dirençli kapılardır.

PVC kepenk sistemleri içerisinde uzaktan kumanda sistemi, ip çek sistemi, radar sensör sistemi ve standart düzeyde butonlar ile kullanıma izin verilmektedir. Hazır PVC kapı türlerini inceleyerek size uygun olan seçenekler arasında tercih yapabilir ve işletmeniz, fabrikanız için doğru kapıya ulaşabilirsiniz.